Máté Dániel a PM szóvivője a lapnak elmondta, hogy július 9-én az állami kifizetések egy része nem az első, ahenm a második kifizetési körben teljesült, miközben a zsirórendszer működött.
Mindez azonban nem jelent fizetésképtelenséget, az állam ugyanis a délelőtt folyamán teljesítette fizetési kötelezettségeit. A szóvivő elmondta: nem hatvanmilliárd, hanem egy nagyobb összeg nem érkezett meg az állam számlájára. Az államot semmilyen kár nem érte, és estére 80 milliárd forint volt az állami számlán.
