Egyelőre még nem lehet tudni, hogy mennyivel emelik a liszt és a kenyér árát a molnárok és a pékek a búza nagymértékű drágulása miatt. A tavalyihoz képest idén a gyengébb termés és főként az exportlehetőségek miatt 25-30 százalékkal lesz magasabb a búza ára. Az agrárminiszter elmondta, hogy ha kell, szeptemberben megállítják az exportot, és inkább a liszt kivitelére buzdítják a kereskedőket. A búza árának növekedésével az állattartók is rosszul járhatnak, míg ugyanis a felvásárlási ár nyomott, addig a költségek nagy részét kitevő keveréktakarmány ára a búza miatt emelkedhet majd.
