BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pénteken ismét tüntetnének az Erzsébet-hídon

Ellenállási mozgalmat hirdetett a MIÉP, a kormány megbuktatását kiharcolni akaró, parlamenten kívüli párt más szervezetekkel együtt pénteken ismét demonstrálna az Erzsébet-hídon.

2003. június 30. hétfő, 09:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A MIÉP elnöksége a kormány megbuktatása érdekében a Gandhi-féle ellenállási mozgalomhoz hasonló megmozdulásokba kezdene - írja mai számában a Magyar Hírlap. A "nagy közös cél érdekében" félretenné vitáit a többi jobboldali párttal Csurka pártja, s közös sztrájkokkal, demonstrációkkal érnék el a kormány távozását.
Hasonló szándékkal július 4-én az Erzsébet-hídra vonulnának, a Lelkiismeret 88-csoport tüntetésének egy éves évfordulójára emlékezni. Az Ébredés Napja elnevezésű akció keretében az emberi jogokért, a politikamentes közrendért és a privatizáció leállításáért tüntetnének.
Az MTI értesülései szerint a Lelkiismeret 88 a rendőrségen bejelentette a tüntetését a híd járdáira, s ennek nyomán a hatóság egyeztető tárgyalásokat kezdeményezett. Az egyeztetéstől a tavalyi illegális tüntetést vezető csoport azonban elzárkózott.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet