A tárca szerint ugyanakkor ez nem az M7-es díjasításának a következménye. A gazdasági minisztérium megbízásából tegnap ismét forgalomszámlálást végeztek Siófok körzetében, hogy kézi számlálással is megvizsgálják az adatok érvényességét.
Balázs Árpád, Siófok polgármestere sérelmesnek tartja, hogy a tegnapi eseményről több órával a számlálás megkezdése után értesítették. Saját méréseik az előző év forgalmánál 50-60 százalékkal nagyobbat regisztráltak a város központjában, míg a miniszter által megrendelt korábbi mérés szerint nem nőtt, hanem csökkent a belvárosi forgalom.
