Azonnal megindul egy 20 százalékos létszámleépítés a Honvédelmi Minisztériumnál (HM), amelynek következtében a tárca és a háttérintézmények alkotta ,,vízfej'' létszáma 4 200 főre csökken - jelentette be mai sajtótájékoztatóján Iváncsik Imre, a HM politikai államtitkára. A leépítés azért nem várja meg a tízéves haderőátalakítási program kidolgozását, mert azonnali lépésekre van szükség ahhoz, hogy jövőre már éreztesse hatását a karcsúsítás és az új vezetési struktúra kialakítása.
Az elbocsátások nyomán jövőre 10 milliárd forrás szabadul fel, az idén azonban ötmilliárdba kerül a végkielégítések, illetve a felmondási idő finanszírozása. Mivel a leépítést már az első félévben elkezdik, ezért a minisztérium az ötmilliárdos terhet ki tudja gazdálkodni a tárca költségvetésének dolgozók juttatásaira egyébként is elkülönített részéből. Mindez azt jelenti, hogy a leépítések a HM-nek nem jelentenek többletterhet - állítja Iváncsik. A felszabaduló pénzt egységesen kezelik a tárca többi forrásával, ám már látható, hogy a legfontosabb területekre, vagyis a csapatok fejlesztésére, valamint általános bérfejlesztésre fordítják majd.
