BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drasztikus leépítések a honvédelmi tárcánál

Komoly létszámleépítéseket jelentett be ma a honvédelmi miniszter. A katonák számára nehezebbé válik a lakáshoz jutás, s megváltozik az oktatás támogatása is. Az iraki újjáépítésben és békefenntartásban Magyarország is részt venne.

2003. április 10. csütörtök, 12:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Honvédelmi Minisztérium (HM) ötezer fős létszámából ezer főt leépítenek, ráadásul a háttérintézményeknél, a közhasznú társaságoknál szintén drasztikus karcsúsítás várható, s megszabadulnának az erdészeti cégektől is - jelentette be Juhász Ferenc honvédelmi miniszter.

Mindez nemcsak bérmegtakarítást, hanem irodahelyek felszabadulását is jelenti, azaz a honvédség újabb épületektől válna meg. A leépítés 8-12 milliárd forint megtakarítást hoz jövőre.

A honvédség készleteit, pénzügyi lehetőségeit számba vevő, s ennek függvényében a lehetséges fejlesztéseket meghatározó, úgynevezett védelmi felülvizsgálat pár hónapon belül már eredményekkel szolgál. Ez ez ütemezetten határozza majd meg a feladatokat, azaz a változások folyamatosan történnek majd. (A felülvizsgálat első lépéseként fogható fel a most bejelentett leépítés.)

A tervek szerint számos tevékenységet kiszerveznek a majd a honvédségből, bár a tárca vezetője nem nevesítette ezeket. Ami biztosnak látszik: a jelenlegi öt katonai reptérből három marad a honvédségnél, s megváltoztatják a lakás- és oktatási támogatás teljes rendszerét is. A változás nyomán nehezebben lehet majd lakáshoz jutni, HM-támogatással csak 20 év szolgálati idő után lehet lakást vásárolni, a katonai bérlakásokat pedig a piacról szereznék be.

Juhász megerősítette, hogy az iraki újjáépítésben és a békefenntartásban Magyarország is részt venne, például egészségügyi és vegyvédelmi szakértőkkel, de akár fegyveres egységekkel is.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet