BUX 139221.53 0,26 %
OTP 45490 0,42 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Piros lámpát kapott az erdélyi autópálya

Egyelőre nincs pénz az Erdélyt átszelő sztrádára, mivel a román kormány erőit a 4. számú európai közlekedési folyosóba illeszkedő Arad-Constanta autópálya megépítésére koncentrálja.

2003. április 4. péntek, 09:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Népszabadság információi szerint a mintegy négymilliárd euróba kerülő, Nagylakon, Temesváradon és Bukaresten is áthaladó autópálya több szakaszához már megvan a pénzügyi háttér és bizonyos részein már a munkálatok is folynak. A 2,7 milliárd eurós erdélyi sztráda-projekt finanszírozását a támogatást illetve hitelt nyújtó Európai Bizottság, EBRD és Európai Fejlesztési Bank még nem hagyta jóvá.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet