BUX 139221.53 0,26 %
OTP 45490 0,42 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még nem csökkennek az itteni német befektetések (interjú)

Az interjú folytatódik, az ITDH vezérigazgatója szerint egyelőre nem érzékelhető a magyarországi német befektetések számottevő csökkenése.

2003. április 4. péntek, 11:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

NAPI Online: Csökken-e és ha igen, milyen mértékben az új német befektetők száma Magyarországon?

L. P.: Németország, mint az egyik legnagyobb befektető hazánkban kétségtelenül komoly gazdasági gondokkal küzd. Ugyanakkor még nem érzékeljük a befektetői kedv és érdeklődés számottevő csökkenését. Ez vonatkozik úgy a nagybefektetésekre, mint a kis és közepesekre is. Jó példaként hozható fel a Bosch, amely immár negyedik befektetését hajtja végre. Az ITDH proaktív
tevékenységet folytat, célzottan keressük meg a potenciális befektetőket. Elsősorban a kis- és középbefektetői kör számára mutatjuk be a hazai betelepedési és beszállítóvá válási lehetőségeket.

NAPI Online: A németországi konjunktúra lassulása mennyiben érezteti hatását a magyarországi német befektetésekre?

L. P.: Természetesen érezteti hatását, a már Magyarországon megtelepedett német befektetések óvatosabbak és költségérzékenyebbek lettek, de ez nem csak a német gazdasági helyzettel, hanem a világgazdaság jelenlegi állapotával is
összefügg. Folyamatos kapcsolatban állunk a Német-Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával, közösen elemezzük a helyzetet és keressük a kitörési pontokat.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet