BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A PM-mel kialakult konfliktusa miatt távozott a VPOP-parancsnok

Ma került sor a VPOP országos parancsnoki tisztségének átadására, átvételére: Arnold Mihály altábornagyot Nagy jános dandártábornok váltja a poszton. Arnold távozását a Pénzügyminisztériummal kialakult konfliktusaival magyarázta.

2003. március 31. hétfő, 12:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Arnold Mihály váratlanul bejelentett távozásával kapcsolatban újságírói kérdésre utalt arra, hogy nem felhőtlen a kapcsolata a Pénzügyminisztériummal, s nem volt képes már a konfliktusok további tűrésére. Nem általánosságokról, hanem konkrét, folyamatban lévő ügyekről van szó, egyes gazdasági körök konkrét gazdasági ügyek kapcsán meg nem engedhető módon támadták a szervezetet - jelentette ki Arnold, aki tovább konfliktusként említette, hogy készült egy terv a VPOP átalakítására, amiben megfogalmazta, hogy nincs szükség leépítésre, ugyanakkor létszámigényes feladatokra (bűnüldözés, belső, illetve külső ellenőrzés) hosszú ideje nem kapott embereket. A szervezeten belüli korrupcióról úgy a távozó parancsnok úgy vélekedett, hogy az nem nagyobb és nem kisebb, mint Európában. Arnold konkrétan említette, hogy korábban akadtak olyan gazdasági érdekkörök, amelyek saját embereiket ültették pozíciókba, s ezek felderítése igen nehéz volt.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet