BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sertés: félmilliárdos helyesbítés

Kézirathibának feltüntetett jogszabályi helyesbítéssel félmilliárd forintot vett ki a sertéstartók zsebéből az FVM - vélik a gazdák.

2003. február 27. csütörtök, 08:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szerintük a miniszter nem tartotta be ígéretét, ezért a parasztszövetség most a kormányfőhöz fordul. A tárca vezetője cáfolja a vádakat - írja Világgazdaság.

Mintegy félmilliárd forintos állami támogatástól fosztotta meg a sertéstartókat az FVM azzal, hogy a megjelenés után két héttel helyesbítette saját dotációs rendeletét - állítják a gazdálkodók.

A tárca februártól az idén értékesített állatokra egyedenként 3 ezer forintos támogatást hirdetett meg, amelyet már a január elseje utáni „első állatátvétel napjától” igénybe lehetett volna venni. A visszamenőlegességet biztosító januári dátumot azonban az FVM a napokban - összhangban a rendelet hatálybalépési dátumával - februárra változtatta. Így az elmúlt hónapban eladott hízók után állami támogatás nem jár.

A tárca szakértői szerint a korrekciót pusztán az indokolta, hogy az eredeti jogszabályban elírás, vagyis kézirathiba történt.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet