BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem repülhetnek a magyar MiG-29-esek

Az elmúlt napokban egyetlen magyar MiG-29-es harci gép sem szállhatott fel, s ha megindul az Irak elleni háború, a hosszú kényszerpihenő várhat a repülőkre - írja a Magyar Hírlap.

2003. február 27. csütörtök, 10:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Balogh Imre vezérőrnagy, a Magyar Honvédség légierő-parancsnoka nem cáfolta a gépek kényszerpihenőjéről szóló hírt, ám közölte, hogy az időjárási körülmények nem tették lehetővé a gépek felszállását.
Ha megindulnak az Irak elleni katonai hadműveletek, várhatóan hosszabb időre parkolópályára kényszerülnek a MiG-ek, mert nem rendelkeznek az úgynevezett barát-idegen felismerő rendszerrel, vagyis félő, hogy az F-16-osok lelőhetik a magyar gépeket.
A lap információi szerint az elmúlt napokban amerikai katonai légi járművek többször is használták a magyar légteret.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet