BUX 139722.19 0,63 %
OTP 45900 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább fogy a magyar

Magyarországon 2002-ben emelkedett a házasságkötések száma, némileg kevesebb gyermek született és többen haltak meg, mint egy évvel korábban. A népességcsökkenés üteme azonban kis mértékben haladta meg a 2001-est.

2003. február 20. csütörtök, 09:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A KSH adatai szerint 2002-ben 46 ezer házasságot kötöttek, 96 800 gyermek született és 132 700 lakos halt meg.

Az év során összesen mintegy 2400-zal több esküvő volt, ami 5,5 százalékos emelkedést jelent.

A születések száma az első félévi csökkenést követően szeptember és december között már meghaladta az egy évvel korábbit. Összességében azonban 0,3 százalékkal, mintegy 250 újszülöttel kevesebb gyermek jött világra.

A halálozások száma az év során ingadozásott, de az év egészét tekintve mintegy 500 fővel meghaladta az egy évvel korábbit.

A születések 0,3 százalékos csökkenése és a halálozások 0,4 százalékos emelkedése miatt a népességcsökkenés mértéke némileg magasabb volt, mint 2001-ben.

Ezer lakosra 9,5 élveszületés és 13,1 halálozás jutott; az előbbi megegyezett, az utóbbi viszont 0,1 ezrelékponttal magasabb volt az egy évvel korábbinál. A népességcsökkenés mértéke az elmúlt évi 3,4 ezrelékkel szemben 3,5 ezreléket tett ki.

Ezer lakosra 4,5 házasságkötés jutott, ez 0,2 ezrelékpontos emelkedés az előző évhez képest. A csecsemőhalálozás az eddig mért legalacsonyabb értéket érte el: ezer élveszületésre 7,2 csecsemőhalott jutott, szemben a 2001. évi 8,1-del, ami ennek a mutatónak 11 százalékos csökkenését jelenti.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet