BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Minél többen dolgozzanak otthonról!

Ma hirdettek eredményt a Foglalkoztatási és Munkaügyi Minisztérium által tavaly kiírt távmunkaprogramra érkezett pályázatok között. Az összesen egymilliárd forintos támogatásból 1 000 új munkahelyet létesít a 299 győztes pályázó.

2003. február 20. csütörtök, 13:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A program érdekében február 14-én megalakult az öttagú Távmunkatanács. Simon Gábor MSZP-s képviselő, a bizottság elnöke a pályázattal kapcsolatos mai sajtótájékoztatón elmondta: azt szeretnék elérni, hogy Magyarország 2006-ra ezen a téren vezető ország legyen e téren; a foglalkoztatottak 4-5 százaléka, de legalább 100 000 fő dolgozzon távmunkában.
Kiss Péter, a tárca minisztere pedig arról tájékoztatott, hogy két újabb pályázat előkészítő tevékenysége folyik jelenleg a minisztériumban. Az egyik az önfoglalkoztatás keretében végzett távmunka-foglalkoztatás fejlesztését, a másik pedig a foglalkoztatási struktúra korszerűsítése érdekében a meglévő munkahelyek távmunkába való átszervezését irányozza elő.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet