A program érdekében február 14-én megalakult az öttagú Távmunkatanács. Simon Gábor MSZP-s képviselő, a bizottság elnöke a pályázattal kapcsolatos mai sajtótájékoztatón elmondta: azt szeretnék elérni, hogy Magyarország 2006-ra ezen a téren vezető ország legyen e téren; a foglalkoztatottak 4-5 százaléka, de legalább 100 000 fő dolgozzon távmunkában.
Kiss Péter, a tárca minisztere pedig arról tájékoztatott, hogy két újabb pályázat előkészítő tevékenysége folyik jelenleg a minisztériumban. Az egyik az önfoglalkoztatás keretében végzett távmunka-foglalkoztatás fejlesztését, a másik pedig a foglalkoztatási struktúra korszerűsítése érdekében a meglévő munkahelyek távmunkába való átszervezését irányozza elő.
