Egy-két hónapon belül a kormány elé kerülhet az innovációs törvény, majd az Országgyűlés az őszi ülésszakban tárgyalhatja a jogszabály-tervezetet - jelentette ki a Magyar Innovációs Szövetség konferenciáján Magyar Bálint k+f-ért is felelős oktatási miniszter.
A kormány célja, hogy létrehozzon egy k+f-alapot, hogy a kutatás-fejlesztési tevékenység ne függjön a politikától. A célok között szerepel továbbá, hogy a regionális egyetemi központokra épülő regionális tudásközpontok jöjjenek létre, amelyek maguk köré vonzanák a vállalkozásokat.
Csillag István gazdasági miniszter szerint az innovációs és technológia-politika legfontosabb célkitűzései négy "de"-re épülnek majd, úgymint demilitarizálás, decentralizálás, dezetatizálás és depolitizálás.
Az ipari park cím odaítélése a jövőben az eddigekkel ellentétben attól is függ majd, hogy világosan látható-e a nyújtott szolgáltatás milyensége, vagyis vélhetőleg a tematikus parkok élveznek előnyt - derült ki a konferencián.
