BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

De-de-de-de: jön az innovációs törvény

Az őszi ülésszakban a parlament elé kerülhet az innovációs törvény. A tervek között szerepel egy kutatás-fejlesztési (k+f) alap létrehozása, az innovációs politika pedig az úgynevezett négy "de"-re épül majd.

2003. február 20. csütörtök, 13:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy-két hónapon belül a kormány elé kerülhet az innovációs törvény, majd az Országgyűlés az őszi ülésszakban tárgyalhatja a jogszabály-tervezetet - jelentette ki a Magyar Innovációs Szövetség konferenciáján Magyar Bálint k+f-ért is felelős oktatási miniszter.
A kormány célja, hogy létrehozzon egy k+f-alapot, hogy a kutatás-fejlesztési tevékenység ne függjön a politikától. A célok között szerepel továbbá, hogy a regionális egyetemi központokra épülő regionális tudásközpontok jöjjenek létre, amelyek maguk köré vonzanák a vállalkozásokat.
Csillag István gazdasági miniszter szerint az innovációs és technológia-politika legfontosabb célkitűzései négy "de"-re épülnek majd, úgymint demilitarizálás, decentralizálás, dezetatizálás és depolitizálás.
Az ipari park cím odaítélése a jövőben az eddigekkel ellentétben attól is függ majd, hogy világosan látható-e a nyújtott szolgáltatás milyensége, vagyis vélhetőleg a tematikus parkok élveznek előnyt - derült ki a konferencián.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet