BUX 138960.19 -0,38 %
OTP 44830 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bokros: Hagyjátok békén az MNB-t!

Bokros Lajos a jegybank függetlensége mellett áll ki az Élet és Irodalom című hetilap ma megjelenő számában. A volt pénzügyminiszter, a Világbank igazgatója szerint hiba pusztán a jegybankot okolni a gazdasági visszaesésért, és nem törődni a költekező költségvetés, és a túlzottan gyors béremelések következményeivel.

2003. január 24. péntek, 09:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bokros szerint a kétéves költségvetés elfogadásával az addig 1995 óta következetesen folytatott, az egészséges növekedés alapjait megteremtő gazdaságpolitikát borították fel. A kétéves büdzsével a kormány 2001-ben kivonta a túlköltekezést a parlamenti ellenőrzés alól.

Szerinte csökkenteni kell a büdzsé hiányát (szigorítani a költségvetési és a jövedelempolitikán), és ez után lehet lazítani a pénzpolitikán, vagyis engedni a kamatokat mérsékelni. A volt pénzügyminiszter jó esélyt lát egy ilyen, a jegybank és a kormány közötti összehangoltabb tevékenységen alapuló gazdaságpolitikára - írja a Népszabadság.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet