BUX 137704.05 -1,28 %
OTP 44220 -1,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új foglalkoztatási kiskapu nyílik?

Az alkalmazotti és a vállalkozói státus jegyeit ötvöző új foglalkoztatási forma bevezetésére tesz javaslatot a pénteki kormányülésen a munkaügyi miniszter - értesült a Világgazdaság. Ez a szabályozás a színlelt vállalkozásokat sújtó rendelkezésekkel egy időben lépne életbe.

2003. január 22. szerda, 08:51

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az új foglalkoztatási forma bevezetésének terve feltehetően a szigorításoktól tartók megnyugtatására szolgál - fogalmaz a lap. A koncepció szerint ebben a foglalkoztatási formában a munkaadók bér- és adóterhei a munkaszerződéses foglalkoztatotti viszonyhoz képest mérsékeltebbek lennének. Ez a köztes forma - amely Kiss Péter munkaügyi miniszter szerint inkább önfoglalkoztatási kategória lenne - a dolgozók számára a munka törvénykönyvében megfogalmazott védettséget is biztosítaná, de bírna a vállalkozói viszonyrendszer sajátosságaival is.
A munkáltató továbbra is hasonlóképpen számolhatná el bizonyos, az alkalmazással járó kiadásait, mint jelenleg a fővállalkozói-alvállalkozói kapcsolatban. Ha zöld utat kap a kezdeményezés, akkor a hozzá kapcsolódó jogszabály a színlelt szerződések kiszűrésére tett intézkedésekkel egy időben, 2003 második felében lépne életbe.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet