A címet a zsűri szerint 2002-ben Orbán István az Egis Gyógyszergyár Rt. vezérigazgatója érdemelte ki. A "Díj a magyar vállalkozásokért" kitüntetést Csollány Szilveszter tornász és olimpiai bajnok vehette át.
Orbán 1982 óta irányítja a társaságot, illetve jogelődjét. A szakember szerint még hosszú időn keresztül előnyt lehet kovácsolni abból, hogy a magyar gyógyszeripar szereplői képesek minőségi munkát végezni, termékeik megfelelnek a nemzetközi színvonalnak - írja a Világgazdaság. Sok olyan ország van a világban, ahol ilyen árú és értékű készítményekre van szükség. A lap Orbánnak készített interjújából kiderül, hogy ha a vezérigazgatónak nagy ritkán megfájdul a feje, gyógyszer helyett inkább a konyakot részesíti előnyben.
