BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szemre méri az italt minden második büfé

A Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség (FVF) 2002 végén tíz megyében és a fővárosban összesen 259 büfét és 86 étel-ital automatát ellenőrzött, és több mint nyolcmillió forint bírságot szabott ki - írja a Népszabadság.

2003. január 19. vasárnap, 13:52

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A vizsgált büfék és gépek oktatási és egészségügyi intézményekben működnek, így főként 18 éven aluliakat, illetve gyógykezelés alatt állókat szolgálnak ki.

Gyakori probléma volt, hogy a büfék, boltok nem rendelkeztek működési engedéllyel, de előfordult, hogy a büfében kozmetikumokat, háztartási, vegyipari termékeket, papírárut forgalmaztak, míg az élelmiszerboltokban helyben készített szendvicset és kimért üdítőt árusítottak.

A büfék, üzletek felében hitelesítés nélküli mérőeszközöket használnak, sőt sok helyen szemre mérték az italokat. A vizsgált egységek harmadánál az árak közlése, feltüntetése hiányos volt, és viszonylag sok helyen lejárt szavatosságú élelmiszereket kínáltak. Összesen az üzletek harminc százalékában hagyták figyelmen kívül az élelmiszer-biztonsági előírásokat.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet