BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Demszky: Orbán alatt több pénzünk volt! (bő)

Kevesebb lesz az a pénz, amiből a főváros gazdálkodhat, mint 2002-ben - jelentette ki Demszky Gábor főpolgármester. A fővárosi forrásmegosztás évről évre komoly vita tárgya.

2003. január 17. péntek, 12:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A 2003. évi központi költségvetési törvény rendkívül szigorú és takarékos gazdálkodást követel meg a fővárosi önkormányzattól, mivel mind a huszonhárom fővárosi kerület költségvetési mozgástere rendkívüli mértékben beszűkült - írja az mno.hu.

A fővárosi forrásmegosztás tervezetében arról döntenek az illetékesek, hogy a fővárosi önkormányzat a kerületek többségének támogatása mellett milyen mértékben oszthatja meg a helyben maradó személyi jövedelemadót és az iparűzési adót a kerületi önkormányzatok között.

A korábbi vélemények szerint a forrásmegosztási vitákra az önkormányzati törvény 2003-as módosítása hozhat majd megoldást.

A főváros és a kerületek közötti forrásmegosztási vitákat részben az váltotta ki, hogy az önkormányzatok kötelező feladatainak bővülése nem állt összhangban a központi források növekedésével.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet