BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A forint magával rántotta a zlotyt is!

A pénteki nyitásban gyengült a lengyel zloty, és kereskedők nem zárják ki árfolyamának további esését sem, mivel a befektetők profitot realizálnak, hogy fedezhessék forintpozícióik veszteségeit - írja a FigyelőNet az MTI alapján.

2003. január 17. péntek, 10:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A zloty csütörtökön áttört a 3,8-as küszöbön a dollárhoz képest, a folytatásban nyomást gyakorolhat az, hogy a lengyel jegybank esetleg követi a magyar példát és kamatcsökkentésre szánja el magát.

A piac szerint ez a lépés nem lenne meglepő, hiszen aligha van más módja annak, hogy megakadályozzák a külföldi befektetőket a hatalmas profitok learatásában - véli Witold Wozniak, a varsói Deutsche Bank vezető kereskedője.

A varsói jegybank következő ülését január 28-29-én tartja.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet