BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem tudott a PM az MNB elbocsátásairól

Első ízben vizsgálódott az Állami Számvevőszék (ÁSZ) a Magyar Nemzeti Banknál (MNB). A jelentésből kiderül, hogy a Nemzeti Bank számlavezetési tevékenysége összhangban van a törvényi előírásokkal, belső gazdálkodása biztosítja a feltételeket a jegybanktörvényben előírt feladatok elvégzéséhez.

2002. október 1. kedd, 10:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szabálytalannak találta ugyanakkor az ÁSZ-vizsgálat, hogy a központi banknál végrehajtott nagyarányú és jelentős költségekkel járó elbocsátásokról a tulajdonos Pénzügyminisztérium csak utólag kapott tájékoztatást.
Idén május 31-ig összesen 340 alkalmazott munkaviszonyát szüntették meg az MNB-nél, de a bank vezetése szerint az átszervezés a muködésben nem okozott fennakadást. A létszámleépítésekre vonatkozó terveket is tartalmazó középtávú stratégiát 2001 októberében dolgozta ki a bank vezetése, de az igazgatóság ezt nem tárgyalta meg, így az igazgatósági ülésen a részvételi joggal rendelkező pénzügyminiszteri képviselő nem kapott tájékoztatást az elbocsátásokról. A szervezeti átalakításokról utólag, az üzleti jelentésben számoltak be a pénzügyminiszternek.
A központi bank a múlt évet 5 453 milliárd forint mérlegfőösszeggel és 3,6 milliárd forintos nyereséggel zárta - derül ki az ÁSZ jelentéséből.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet