BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még rosszabb a fizetési mérleg

A folyó fizetési mérleg hiánya júliusban 215 millió euró, az első hét hónapban 2,015 milliárd euró volt a Magyar Nemzeti Bank (MNB) most közétett végleges adatai szerint. A júliusi passzívum hátterében az áruforgalom kiadási többletének növekedése és a szolgáltatások bevételi többletének csökkenése áll. Az előzetes adatok még 173 millió eurós júliusi, illetve 1,972 milliárd eurós héthavi hiányról szóltak. Tavaly júliusban a folyó fizetési mérleg 94 millió euró többletet szerzett, 2001 első hét hónapjának deficitje 913 millió euró volt.

2002. szeptember 18. szerda, 09:39

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet