BUX 138946.79 -0,39 %
OTP 44910 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötnapos lesz jövőre a karácsonyi szünet

A munkaadók és a munkavállalók képviselői egyaránt elfogadták a kormány javaslatát az OÉT hétfői ülésén, így 2003-ban december 23-a (szerda) és december 26-a (vasárnap) között öt napig tartó munkaszünet lesz.

2002. szeptember 10. kedd, 21:14

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) hétfői ülésén megtárgyalta a kormány javaslatait a 2003-as pihenő- és munkaszüneti napok körüli munkarendről. A kérdésről minden évben a munkaügyért felelős tárcánál döntenek, így idén a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium (FMM) szabályozza rendeletben a munkaidő beosztását. A kormány két változatban készítette el javaslatát: az A verzió szerint a szombatra eső december 27-ét pihenő nappá nyilvánítanák, míg a B jelű tervezet ettől csak annyiban tér el, hogy az ötnapos leállást elkerülendő szentesti a munkakiesést 27-én és azt nem 13-án pótolnák be a foglalkoztatottak.
Az OÉT ülésén a munkavállalók és a munkaadók képviselői egyaránt az A változatot támogatták, így a később kiadandó FMM-rendeletben is az ötnapos szünet szerepel majd. A lakossági ellátást és szolgáltatást végző, illetve az általánostól eltérő munkaidő-beosztásban foglalkoztatott munkavállalók munkarendje azonban a rendeletben előírtaktól eltérően is meghatározható, így bizonyos termékek és szolgáltatások a hosszú karácsonyi munkaszünet alatt is elérhetőek maradnak.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet