BUX 138487.58 0,63 %
OTP 44430 1,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A házipénztárban parkoló pénz is kivehető az EVA-val

A NAPI Online értesülései szerint az Egységes Vállalkozási Adó (EVA) jövő januári bevezetését megelőzően a házipénztárakban felhalmozódott pénzek kivételekor is alkalmazható lenne a következő évtől az új adónem. Ez azt jelenti, hogy ha a vállalkozó például az elmúlt három évben nem vett ki pénzt a vállalkozásából, akkor 2003 január 1-jét követően ezt egy adókulcs alapján megtehetné.

2002. július 27. szombat, 05:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ennek az adókulcsnak a mértéke még kérdéses, ismereteink szerint 15 százaléknál valamivel magasabb szintet állapíthatnak meg az illetékesek. Amennyiben a vállalkozó úgy döntene, hogy még idén kiveszi osztalékágon a pénzét, úgy az összegtől és a saját tőkéjétől függően 20, illetve 35 százalékos adókulcs szerint kellene megfizetnie a közterhet, vagyis érdemes lehet ezzel megvárni az EVA bevezetését. Tudomásunk szerint az EVA alá tartozó adónemek nem változtak a korábbi elképzelésekhez képest, továbbra is az áfát, a társasági adót, az osztalékadót és a cégautó adót váltja ki az új adónem. Az sem változott, hogy 10 millió forint éves árbevételig lehet majd igénybe venni az EVA-t, ami 15 százalék adó megfizetését jelenti majd.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet