Kuncze Gábor elmondta, hogy a kormánynak a jövőben önkormányzatbarát politikát kell folytatnia. 100 milliárd forintot fognak az önkormányzatok támogatására fordítani, és 50 milliárdot a címzett és céltámogatásokra. Csillag István gazdasági miniszter kijelentette: az infrastruktúra fejlesztésére is többet kell költeni, hogy versenyképesek legyünk az Európai Unióval. Demszky Gábor főpolgármester szerint Budapestnek az ország zászlóshajójává kell válnia. Hozzátette: a személyi jövedelemadó helyben maradó részét 5-ről 10 százalékra kell emelni.
