BUX 139877.87 0,18 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Medgyessy szerint is fontos a költségvetési hiány lefaragása

Medgyessy Péter kormányfő szerint - a magyar eurócsatlakozást figyelembe véve - elengedhetetlen a költségvetési hiány másfél százalékpontos csökkentése 2003-ban és 2004-ben - írja az MTI.

2002. július 10. szerda, 16:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar miniszterelnök Koppenhágában, Anders Fogh Rasmussen dán kormányfővel tartott tárgyalása után kijelentette továbbá, hogy a kitűzött deficitcsökkentési célt megvalósíthatónak tartja. Nemrégiben László Csaba pénzügyminiszter is azt mondta: szeretné, ha jövőre 1,5 százalékponttal, a GDP 4,5 százalékára csökkenne a költségvetési hiány, s ha 2004-ben további 1,5 százalékponttal mérséklődne a deficit. Elemzők szerint segítheti a forint visszaerősödését, ha a kormány egyértelműen elkötelezi magát a burjánzó költségvetési hiány csökkentése mellett - adta hírül az MTI.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet