A magyar miniszterelnök Koppenhágában, Anders Fogh Rasmussen dán kormányfővel tartott tárgyalása után kijelentette továbbá, hogy a kitűzött deficitcsökkentési célt megvalósíthatónak tartja. Nemrégiben László Csaba pénzügyminiszter is azt mondta: szeretné, ha jövőre 1,5 százalékponttal, a GDP 4,5 százalékára csökkenne a költségvetési hiány, s ha 2004-ben további 1,5 százalékponttal mérséklődne a deficit. Elemzők szerint segítheti a forint visszaerősödését, ha a kormány egyértelműen elkötelezi magát a burjánzó költségvetési hiány csökkentése mellett - adta hírül az MTI.
