BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

E-kereskedelem: egyelőre még lemegyünk a boltba

A magyar internetezők mintegy öt százaléka vásárol több-kevesebb rendszerességgel az interneten keresztül. A jelenlegi, mintegy 75 000 fős tábor azonban rövid időn belül 200-250 ezresre is nőhet - derült ki a Netsurvey Internetkutató Intézet legújabb felméréséből.

2002. július 3. szerda, 13:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Online Monitor (MOM) kutatás negyedévenként tárja fel a magyar lakosság (hozzáféréssel rendelkezők és nem rendelkezők) hozzáállását a világhálóhoz. Az adatok alapján a két év alatt megduplázódott az internet vásárlóinak száma, és a növekedés üteme várhatóan gyorsul.
Érdekes módon a hálón a férfiak vásárolnak szívesebben: számuk duplája női kollégáiknak; ugyanakkor nem verik el túlságosan a pénzt, a vásárlások mintegy fele ugyanis 3 000-10 000 forint közötti értékben történik. A vevőkör zöme fiatal, a 18-29 éves évesek adják a vásárlók 36 százalékát, és ebből a korosztályból került ki a "még nem vásároltam a neten, de tervezem" válaszok legnagyobb hányada is. Lakóhely szempontjából a nagyvárosok lakossága használja ki inkább az internetes vásárlás nyújtotta lehetőségeket, szemben a kisebb településekkel, vásárlás-tervezés szempontjából azonban kiegyenlített az arány. Foglalkozás alapján a vállalkozók és a szellemi foglalkozásúak rendelnek döntő hányadban a neten, tanulók tervezik azonban a legnagyobb hányadban az online beszerzést. Nem használják azonban a mindenfelé terjedő hitelkártyákat fizetésre, a számlák háromnegyedét utánvéttel egyenlítik ki.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet