BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az SZDSZ bízik Medgyessyben, marad a koalíció

Az SZDSZ bizalmat szavazott a miniszterelnöknek, s támogatja a botrány kapcsán született törvényjavaslatot is. A párt részéről korábban felvetődött a koalíció felbontása is, ám úgy ítélték meg, hogy ez nem járható út. Az SZDSZ elnöke szerint ugyanakkor Medgyessynek meg kellene követnie választóit.

2002. június 19. szerda, 16:17

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kuncze Gábor bejelentette, hogy a mai ülésén a Szabad Demokraták Szövetsége bizalmat szavazott Medgyessy Péternek. A szabaddemokraták szerint is hamis a Magyar Nemzet mai számában közölt dokumentum, ezért is döntöttek így, ám ha újabb dolgok derülnek ki, ismét át kell gondolni a helyzetet. Az SZDSZ emellett támogatja a miniszterelnök által benyújtott törvényjavaslatot is, hiszen a párt 12 éve szorgalmazza, hogy az 1990 előtt keletkezett III-as főcsoport iratai nyilvánosságra kerüljenek és kutathatók legyenek. A párt szerint fontos, hogy a politikai játszmákban ne játszhassanak szerepet ezek az iratok, s ha megszületik a törvény, e fejezetet végr le lehet zárni.
Az SZDSZ részéről felvetődött a kisebbségi kormányzás, vagyis a koalíció felbontása is, ám a párt szerint ez nem járható út. Az ország érdekében a koalíciós kormánynak tovább kell folytatnia a munkát és végre kell hajtania a 100 napos programot - hangzott el a sajtótájékoztatón.
Kuncze kiemelte, hogy a tegnapi napig az SZDSZ nem tudott Medgyessy kémelhárítói múltjáról, s ezért is fontosnak tartják, hogy a miniszterelnök megkövesse a rá szavazó választópolgárokat.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet