BUX 138614.51 0,72 %
OTP 44540 1,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az SZDSZ négy tárcát kap

Befejeződött az MSZP és az SZDSZ programegyeztetése, a közös programot a jövő héten véglegesítik - hangzott el Medgyessy Péter és Kuncze Gábor közös sajtótájékozatóján. A minisztériumok száma 17-ről 15-re csökken, ebből négyet kapnak a szabaddemokraták. A területfejlesztés, az egyházi ügyek, a határon túli magyarok hivatala és a turisztika a miniszterelnök közvetlen felügyelete alá kerül. A belügyminiszteri poszt várományosa a szocialista Lamperth Mónika.

2002. május 9. csütörtök, 18:51

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A jelenlegi 17 tárca helyett 15 működik majd az új kormányzati időszakban. A tervek szerint megszűnik a PHARE- és a polgári titkosszolgálatokat felügyelő minisztérium, ez utóbbi a Miniszterelnöki Hivatalhoz (MeH) kerül, s a kancelláriaminiszter felügyeli. Összevonásra is sor kerül, ezek révén két nagy tárca jön létre: a szociális, családügyi és egészségügyi, illetve a gazdasági és közlekedési minisztérium. Két új, kislétszámú intézmény is alakul, az informatikai és hírközlési, valamint a foglalkoztatási és munkaügyi tárca.

Az SZDSZ négy tárcát kap: szabaddemokrata irányítás alá kerül tehát a gazdasági és közlekedési, a környezetvédelmi és vízgazdálkodási, az informatikai és hírközlési, illetve az oktatási minisztérium. Ez utóbbi esetében a politikai államtitkárt az MSZP jelöli, míg az igazságügyi tárcánál pont fordított lesz a helyzet, vagyis SZDSZ-es lesz a politikai államtitkár, szocialista párti miniszter mellett.

A sajtótájékoztatón Medgyessy Péter elmondta: a kormánystruktúra-megváltoztatásához a kormányalakítás idejére kidolgozzák a megfelelő törvénymódosító javaslatokat.

A közös program több részletére a jövő héten derül fény, ám az biztos, hogy 2003-ban már az adórendszerben is megjelennek az ígért kedvezmények. Arról is a következő héten születik döntés, hogy a korrupció elleni fellépést milyen szervezeti formában valósítsák meg.

A miniszterek személye már megvan, ám még nem hozzák nyilvánosságra a listát, viszont az eddig bejelentett neveken kívül elhangzott, hogy a belügyminiszteri poszt várományosa Lamperth Mónika. Kuncze Gábor szerint a sajtó találgatásai nem pontosak.

Az is bizonyosnak tűnik, hogy a területfejlesztés, az egyházi ügyek, a határon túli magyarok hivatala és a turisztika a miniszterelnök közvetlen felügyelete alá kerül majd.

A MeH-ben egy új posztra az SZDSZ delegálja jelöltjét, akinek feladata a koalíciós partnerek munkájának összehangolása, koordinálása lesz.

Ádám Viktor
Ádám Viktor
Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet