A szocialisták és a szabaddemokraták programegyeztető tárgyalásán a felek megállapodtak abban, hogy legkésőbb szeptember 1-től a nyugdíjasok megkapják a 19 ezer forint egyszeri kiegészítést, a felsőoktatási ösztöndíjakat 30 százalékkal, a pedagógusok bérét 50 százalékkal emelik, az egészségügyi dolgozókét valószínűleg október 1-től hasonló mértékben növelik, bevezetik a diplomások minimálbérét (mintegy 97 ezer forint), a gyermekek után pedig augusztusban kéthavi iskolakezdési családi pótlékot folyósítanak.
Kuncze és Medgyessy az állami földek eladása, illetve - az SZDSZ információi szerint - folyamatban lévő újabb autópálya-építési szerződések kapcsán ismételten felszólította a kormányt, hogy további intézkedésekkel ne akadályozzák az új kabinet munkáját. A szabaddemokraták emellett attól tartanak, hogy az Orbán-kormány a kiegészítő családi pótlék megduplázására készül, ami 52 milliárdos kiadást jelent az államkasszának. Kuncze Gábor elmondta: komolyan gondolják a korrupcióval szembeni fellépést, s az elmúlt 4 évben felhalmozódott ügyek mellett a legújabbakkal is foglalkoznak majd.
Mádl Ferenc köztársasági elnök május 15-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését, addigra elkészül a koalíciós megállapodás, s döntenek majd arról is, hogy mennyi és milyen parlamenti bizottság jön majd létre - hangzott el a sajtótájékoztatón. Az SZDSZ szerint legkorábban május végén alakul meg az új kormány.
