Kovács László és Medgyessy Péter biztos abban, hogy Mádl Ferenc köztársasági elnök az MSZP miniszterelnök-jelöltjét kéri fel kormányalakításra, hiszen miután az MDF külön frakciót akar, a szocialistáké lesz a legnagyobb a Parlamentben - hangzott el az MSZP mai sajtótájékoztatóján.
Az MSZP már megírta levelét az SZDSZ-nek, amelyben koalíciós tárgyalásokat kezdeményez, egy másik, az államfőhöz címzett levélben pedig jelezte, hogy a párt csak a szabad demokratákkal akar koalíciót alkotni. Arról, hogy melyik párt melyik tárca élére jelöl majd minisztert, csak azt követően döntenek, hogy egyeztették a meghirdetett programokat.
Medgyessy ismét felhívta a hivatalban lévő kormány figyelmét, hogy ne kössön nagy értékű szerződéseket, ne hozzon privatizációs döntéseket, a minisztériumban pedig őrizzenek meg minden dokumentumot. A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy az új kormány hivatalba lépésekor haladéktalanul hozzálát az első 100 napra ígért intézkedések végrehajtásához.
A szocialisták az idénre 3 százalékos GDP-növekedéssel számolnak, a következő 4 évben évi átlagban 4-5 százalék várható. 2006-ban ugyanakkor - az EU-csatlakozás hatásait is figyelembe véve - akár 6 százalékkal is bővülhet a magyar gazdaság.
