BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

MSZP: 2006-ra 6 százalékos GDP-növekedés

Kovács László és Medgyessy Péter biztos benne, hogy az államfő a szocialisták miniszterelnök-jelöltjét kéri fel kormányalakításra. Az MSZP jelezte, hogy kizárólag az SZDSZ-szel hajlandó koalícióra lépni, s kormányra kerülése esetén haladéktalanul hozzálát az első 100 napra ígért program megvalósításához. A szocialisták az idei 3 százalék után 2006-ra 6 százalékos GDP-növekedést sem tartanak kizártnak - derült ki egy mai sajtótájékoztatón.

2002. április 22. hétfő, 15:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kovács László és Medgyessy Péter biztos abban, hogy Mádl Ferenc köztársasági elnök az MSZP miniszterelnök-jelöltjét kéri fel kormányalakításra, hiszen miután az MDF külön frakciót akar, a szocialistáké lesz a legnagyobb a Parlamentben - hangzott el az MSZP mai sajtótájékoztatóján.
Az MSZP már megírta levelét az SZDSZ-nek, amelyben koalíciós tárgyalásokat kezdeményez, egy másik, az államfőhöz címzett levélben pedig jelezte, hogy a párt csak a szabad demokratákkal akar koalíciót alkotni. Arról, hogy melyik párt melyik tárca élére jelöl majd minisztert, csak azt követően döntenek, hogy egyeztették a meghirdetett programokat.
Medgyessy ismét felhívta a hivatalban lévő kormány figyelmét, hogy ne kössön nagy értékű szerződéseket, ne hozzon privatizációs döntéseket, a minisztériumban pedig őrizzenek meg minden dokumentumot. A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy az új kormány hivatalba lépésekor haladéktalanul hozzálát az első 100 napra ígért intézkedések végrehajtásához.
A szocialisták az idénre 3 százalékos GDP-növekedéssel számolnak, a következő 4 évben évi átlagban 4-5 százalék várható. 2006-ban ugyanakkor - az EU-csatlakozás hatásait is figyelembe véve - akár 6 százalékkal is bővülhet a magyar gazdaság.

Ádám Viktor
Ádám Viktor
Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet