A Fidesz–MDF választási szövetség elvitte a második fordulót és a legnagyobb parlamenti frakciót alakíthatja meg a parlamentben. Mádl Ferenc köztársasági elnök ebben a helyzetben a kormányalkotási lehetőségeket mérlegelve kéri fel egyik, vagy másik nagy pártot a kormányalakításra. Ez akár bizonytalan helyzetet is eredményezhetett volna, ám sorrendben Dávid IIbolya, Pokorni Zoltán, majd Orbán Viktor nyilatkozatából világossá vált, nem kívánnak küzdeni a hatalomért, és elismerik az MSZP-SZDSZ győzelmét. A kormányzás számunkra mindig csak eszköz volt, s ezt az esztközt most kiütötték a kezünkből - mondta Orbán Viktor. A cél viszont a független demokratikus Magyarország.
Kicsit még mindig kevesen voltunk, még mindig nem voltunk elegen - mondta Orbán. A csend erősebb mint a kiabálás, gratuláljunk a győzteseknek.
