BUX 138821.67 -0,48 %
OTP 44890 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán:gratulálunk a győzteseknek

Magyarországon a parlamenti választások második fordulójában a Fidesz–MDF tarolt, és az ezt eredményezte, hogy legnagyobb parlamenti frakciót alakíthatja meg, de nem szerzett abszolút többséget. Orbán Viktor elmondta, csak 6 mandátumon múlott, hogy a polgári erő nem győzedelmeskedett. A miniszterelnök gratulált Medgyessy Péternek.

2002. április 21. vasárnap, 22:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Fidesz–MDF választási szövetség elvitte a második fordulót és a legnagyobb parlamenti frakciót alakíthatja meg a parlamentben. Mádl Ferenc köztársasági elnök ebben a helyzetben a kormányalkotási lehetőségeket mérlegelve kéri fel egyik, vagy másik nagy pártot a kormányalakításra. Ez akár bizonytalan helyzetet is eredményezhetett volna, ám sorrendben Dávid IIbolya, Pokorni Zoltán, majd Orbán Viktor nyilatkozatából világossá vált, nem kívánnak küzdeni a hatalomért, és elismerik az MSZP-SZDSZ győzelmét. A kormányzás számunkra mindig csak eszköz volt, s ezt az esztközt most kiütötték a kezünkből - mondta Orbán Viktor. A cél viszont a független demokratikus Magyarország.
Kicsit még mindig kevesen voltunk, még mindig nem voltunk elegen - mondta Orbán. A csend erősebb mint a kiabálás, gratuláljunk a győzteseknek.

Máté Dániel
Máté Dániel
Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet