Az elmúlt négy év centralizációját decentralizációnak kell követnie a közigazgatásban - jelentette ki Medgyessy Péter, a szocialisták miniszterelnök jelöltje az Önkormányzati szféra jövője című konferencián, ahol többek között Demszky Gábor és Kuncze Gábor is részt vett.
Az MSZP szerint a cél- és címzett támogatások politikai alapon való kiosztását meg kell szüntetni, s e támogatási formák helyett normatív szubvenciókat kellene bevezetni.
A szocialisták a különböző adóbevételek költségvetés és helyi önkormányzatok közti megosztását illetően 2003-tól új, átláthatóbb, követhetőbb elosztást biztosító törvényt alkotnának úgy, hogy a jelenlegi 5 százaléknál az szja nagyobb hányada maradna helyben.
A rendezvényen elhangzott, hogy Magyarország több EU-s támogatástól elesett, ugyanis a régiók és intézményeik nem álltak készen a források fogadására.
