BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az MSZP az szja nagyobb hányadát hagyná helyben

A szocialisták a közigazgatásban decentralizációt sürgetnek, normatív támogatással váltanák fel a cél- és címzett támogatásokat, s emellett az szja-ból a jelenlegi 5 százaléknál nagyobb hányadot hagynának a helyi önkormányzatoknál - derült ki egy mai konferencián.

2002. április 16. kedd, 12:52

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elmúlt négy év centralizációját decentralizációnak kell követnie a közigazgatásban - jelentette ki Medgyessy Péter, a szocialisták miniszterelnök jelöltje az Önkormányzati szféra jövője című konferencián, ahol többek között Demszky Gábor és Kuncze Gábor is részt vett.
Az MSZP szerint a cél- és címzett támogatások politikai alapon való kiosztását meg kell szüntetni, s e támogatási formák helyett normatív szubvenciókat kellene bevezetni.
A szocialisták a különböző adóbevételek költségvetés és helyi önkormányzatok közti megosztását illetően 2003-tól új, átláthatóbb, követhetőbb elosztást biztosító törvényt alkotnának úgy, hogy a jelenlegi 5 százaléknál az szja nagyobb hányada maradna helyben.
A rendezvényen elhangzott, hogy Magyarország több EU-s támogatástól elesett, ugyanis a régiók és intézményeik nem álltak készen a források fogadására.

Ádám Viktor
Ádám Viktor
Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet