BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem lesz több szabadkereskedelmi egyezmény

Magyarország pénteken aláírja Jugoszláviával a kétoldalú szabadkereskedelmi egyezményt - jelentette ki Major István, a Külügyminisztérium külgazdaságért felelős helyettes államtitkára, aki elmondta, hogy más országokkal kötendő hasonló megállapodás nincs napirenden. Macedóniával ugyan elkezdődtek egy ilyen egyezmény megkötését célzó tárgyalások, ám mivel nagyon távoliak az álláspontok, nincs arról szó, hogy le is zárnák az egyeztetéseket.

2002. március 6. szerda, 16:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Azzal kapcsolatban, hogy érdemes-e olyan országokkal szabadkereskedelmi megállapodást kötni, amelyek az EU-val már rendelkeznek hasonlóval, a magyar fél egyelőre csak költség-haszon számításokat végez.
Major elmondta még, hogy Magyarország piacvédelme ezentúl szinte kizárólag antidömping-eljárással fog megvalósítani.
A külgazdaságot illetően két nagy céla, a Kínába és Oroszországba irányuló magyar export fejlesztésére koncentrálnak. Ez utóbbi relációba történő kivitelünket 2 éven belül 25 százalékkal növelné a külügyi tárca.
Major kijelentette, hogy egyelőre nincs szó az exportőröket sújtó erős forint miatti bármiféle kompenzáció bevezetéséről.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet