Azzal kapcsolatban, hogy érdemes-e olyan országokkal szabadkereskedelmi megállapodást kötni, amelyek az EU-val már rendelkeznek hasonlóval, a magyar fél egyelőre csak költség-haszon számításokat végez.
Major elmondta még, hogy Magyarország piacvédelme ezentúl szinte kizárólag antidömping-eljárással fog megvalósítani.
A külgazdaságot illetően két nagy céla, a Kínába és Oroszországba irányuló magyar export fejlesztésére koncentrálnak. Ez utóbbi relációba történő kivitelünket 2 éven belül 25 százalékkal növelné a külügyi tárca.
Major kijelentette, hogy egyelőre nincs szó az exportőröket sújtó erős forint miatti bármiféle kompenzáció bevezetéséről.
