Ennek értelmében az érvényes útlevéllel rendelkező magyar állampolgárok, illetve a Kínai Népköztársaság különleges közigazgatási területe érvényes útlevelével rendelkező személyek vízum nélkül utazhatnak be egymás területére, és ott legfeljebb 90 napig tartózkodhatnak. A megállapodás összhangban van Magyarország európai uniós kötelezettségvállalásaival, és a hongkongi fél részéről egyoldalúan biztosított vízummentességet váltja fel - jelentette be a külügyi szóvivő.
