Az állami cég azonban még mindig nem tudja, mit is kezd az államosított szövetkezetekkel, valamint hány milliárd forintos vagyonvesztést könyvel el a 100 százalék névértéken vásárolt, gyakorta ennél jóval kevesebbet érő üzletrészek után.
A tavasz végére gyakorlatilag a ma működő agrárszövetkezetek harmadában szerezhet többségi részesedést az állam a most zajló üzletrész-felvásárlás révén - véli a Magyar Hírlap. Tavaly október utolsó napjáig ajánlhatták fel az agrárszövetkezetek külső üzletrészeinek tulajdonosai értékpapírjaikat az államnak. Ennek révén december végéig 663 szövetkezetben szerzett tulajdonrészt a Magyar Fejlesztési Bank Üzletrész-hasznosító Kft.
2002. január 23. szerda, 09:37

Az állami cég azonban még mindig nem tudja, mit is kezd az államosított szövetkezetekkel, valamint hány milliárd forintos vagyonvesztést könyvel el a 100 százalék névértéken vásárolt, gyakorta ennél jóval kevesebbet érő üzletrészek után.