BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az egészségügy biztosan több pénz kap

A mostaninál jóval többet kell költeni jut egészségügyi kiadásokra - ebben szinte teljes az egyetértés a nagyobb politikai pártok között. A GDP arányában jelenleg évente mintegy 5 százalék jut Magyarországon az egészségügyre.

2002. január 18. péntek, 12:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ezt a mértéket a Fidesz-MPP 6,5 százalékra, az MSZP 7 százalékra, az SZDSZ 7-8 százalékra, az MDF pedig 8 százalékra növelné.
Az általános vélemény szerint az egészségügyi reform piaci alapon kell történjen. Ennek eszköze lehet az ellenőrzött privatizáció és az önkéntes nyugdíjpénztárak erősítése - derült ki az AmCham mai rendezvényén.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet