BUX 140415.77 0,57 %
OTP 45920 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyereséges volt tavaly a húságazat

Jó évet zárt 2001-ben a magyar húságazat, hiszen az állattartók átlagosan 15 százalékos, a húsipar pedig 1-1,5 százalékos jövedelmet termelt – tájékoztatta Zádori László, a Vágóállat- és Hústerméktanács titkára az MTI-t.

2002. január 7. hétfő, 17:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tavalyelőtt az ágazat nem termelt nyereséget. Előzetes számítások szerint a sertés- és a marhahús-ágazat együttesen 400-410 milliárd forint árbevételt ért el 2001-ben, ami 10 százalékkal haladja meg a megelőző évi forgalmat. A titkár a növekedést egyrészt a belpiacon végbement 15 százalékot meghaladó fogyasztói árnövekedéssel, másrészt a sertéshúsért ázsiai piacokon kapott jobb árakkal magyarázta. Becslések szerint a sertéshús-export tavaly 300-320 millió dollárt tett ki, marhahúsból pedig 20-30 millió dollár értékben került külpiacra.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet