BUX 138661.08 -0,6 %
OTP 44710 -0,47 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az FVM szeptemberi mezőgazdasági helyzetjelentése

A kukorica betakarítása a korai érésű hibridekkel, illetve a gyenge termőhelyi adottságú, homokos területeken lévő növényekkel megkezdődött. A hónap végéig a 1,279 millió hektárnyi vetésterület 9 százalékáról, 112 ezer hektárról került magtárba a termés. Az átlaghozam az említett helyeken 6,02 tonna volt.

2001. október 17. szerda, 16:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szeptember végéig a napraforgómag 337 ezer hektárnyi vetésterületének több mint 50 százalékán már befejezték a betakarítási munkákat. A hozamok szóródása nagy, hektáronként 0,6-3,5 tonna között változik. A cukorrépa felszedése ugyancsak megkezdődött, a gyökértömeg eddig 400-800 gramm között, a cukortartalom pedig 14,5-16,5 százalék között alakult. A már betakarított 8 ezer hektáron a termésátlag 41,4 tonna volt.
Az őszi kalászosok vetési munkáit lassította a csapadékos időjárás. A fémzárolt vetőmagkínálat jónak mondható, a rendelkezésre álló mennyiség mintegy 50 százalékos felújítást tesz lehetővé, a forráshiány miatt azonban kétséges, hogy milyen arányban használnak fel a gazdák jó minőségű vetőmagot.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet