Szeptember végéig a napraforgómag 337 ezer hektárnyi vetésterületének több mint 50 százalékán már befejezték a betakarítási munkákat. A hozamok szóródása nagy, hektáronként 0,6-3,5 tonna között változik. A cukorrépa felszedése ugyancsak megkezdődött, a gyökértömeg eddig 400-800 gramm között, a cukortartalom pedig 14,5-16,5 százalék között alakult. A már betakarított 8 ezer hektáron a termésátlag 41,4 tonna volt.
Az őszi kalászosok vetési munkáit lassította a csapadékos időjárás. A fémzárolt vetőmagkínálat jónak mondható, a rendelkezésre álló mennyiség mintegy 50 százalékos felújítást tesz lehetővé, a forráshiány miatt azonban kétséges, hogy milyen arányban használnak fel a gazdák jó minőségű vetőmagot.
