BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A második negyedévben 4 százalékkal nőtt a GDP

A második negyedévében a bruttó hazai termék (GDP) összehasonlító áron, az előzetesen közölt adattal egyezően, 4,0 százalékkal nőtt az előző év hasonló időszakához viszonyítva. Az első félévet tekintve Magyarországon 4,2 százalék volt a gazdasági növekedés üteme. Az ágazatok által előállított bruttó hozzáadott érték volumene a második negyedévben 4,0 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszaki értékét.

2001. október 2. kedd, 09:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A termelő ágazatok (mezőgazdaság, ipar és építőipar) az első negyedévi 5,1 százalékos növekedés után a második negyedévben kisebb mértékben, 3,6 százalékkal növelték hozzáadott értéküket. Ezen belül a mezőgazdaság változatlan áron számított teljesítménye 4,3 százalékkal, az iparé 2,7 százalékkal emelkedett. A feldolgozóiparban a gépipar, a korábbi negyedévek megszokott növekedési ütemétől elmaradva csupán 8,9 százalékkal nőtt. A feldolgozóiparban 2001 első félévében a növekedés 5 százalék volt. Ezzel szemben az építőipar 8,9 százalékos bővülése jelentősen túlszárnyalta az előző év azonos negyedévi szintjét.
A szolgáltatások bruttó hozzáadott értéke az egy évvel korábbihoz képest 3,3 százalékkal nőtt az első és 4,3 százalékkal a második negyedévben. Ezzel a gyorsuló ütemű bővüléssel a második negyedévre meghaladta a termelő ágazatok teljesítményét. Ezen belül a kereskedelem és javítás növekedése 4,8 százalék volt, a szálláshely szolgáltatás és a szállítás, posta és távközlés nemzetgazdasági ágban egyaránt 6,2 százalékos volumenemelkedés következett be. A pénzügyi szolgáltatások és az ingatlanügyletek ágazatainak teljesítménye 4,1 százalékkal bővült, a közigazgatás, az oktatás és az egészségügyi szolgáltatásoké 2,9 százalékkal emelkedett, míg az egyéb közösségi és személyi szolgáltatásoké 3,1 százalékkal nőtt.

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet