A GDP első félév 4,2 százalékos növekedése után a harmadik és a negyedik negyedévben robusztus bővülés szükséges ahhoz, hogy teljesülsön a kormányzat 4,5 százalékos éves növekedési célkitűzése. Nem ebbe az irányba mutat az ipari termelés stagnálása. Júniusban alapos meglepetést okozott, hogy az ipari termelés nem nőtt egy év alatt, sokan kétkedéssel is fogadták a KSH adatait. A korrigált index júliusi stagnálása viszont azt erősíti meg, hogy tendenciaszerű jelenséggel állunk szemben, a magyarországi nagyvállalati kör félévkor alaposan visszafogta kibocsátását. Az első hét hónapban az ipari termelés növekedése az előző év hasonló időszakához képest 6,8 százalék volt - az év elején még tartó növekedési lendületnek köszönhetően.
Az ipari termelés júliusban év/év alapon szezonálisan kiigazítatlanul 3,3 százalékkal nőtt - jelentette a KSH. Szezonálisan kiigazítva 0,0 volt a növekedés. Az ipari kibocsátás júniusban év/év alapon 6,6, az előző hónaphoz mérten pedig 0,4 százalékkal csökkent. Piaci elemzők júliusban év/év alapon 3,5 százalékos növekedést vártak.
