BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megindult felfelé a lóhús ára

Az Európában kaszáló BSE-kór felvitte a lóhús ázsióját - derül ki a Magyar Nemzet mai írásából. A kergemarha kór előtti 200-250 forint felvásárlási ár mostanra ötszáz forint fölé emelkedett. A feldolgozott termékek árai is nőttek, a lókolbász ára az elmúlt két hétben a korábbi átlagos 950 forintról ezer fölé emelkedett - annak ellenére, hogy a kereslet nem nőtt látványosan.

2001. augusztus 10. péntek, 11:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lóhúsra egyébként Európában növekvő kereslet mutatkozik, a magyar paripák általában olasz, lengyel vágóhidakon végzik, kiovel a magyar vágóhidak közül csak néhánynak van megfelelő engedélye vágáshoz. Így a hazai boltokban szinte kizárólag import feldolgozott termékek kaphatók - az sem kizárt, hogy visszaimportálják a magyar lovakat kolbász formájában.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet