BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az első félévben 19 százalékkal nőtt külkereskedelmi forgalom

Idén az első félévében - előzetes adatok alapján - Euróban számítva a kivitel 16,56 milliárd, a behozatal 18,59 milliárd euró volt, a forgalom mindkét irányban 19 százalékkal növekedett - jelentette a KSH. A külkereskedelmi mérleg hiánya 2,03 milliárd euró.

2001. augusztus 10. péntek, 09:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kivitel 4350 milliárd forintot, a behozatal 4880 milliárd forintot tett ki. Folyó áron számolva az előző év azonos időszakához képest a kivitel és a behozatal egyaránt mintegy 21 százalékkal növekedett. Az áruforgalmi mérleg hiánya 530 milliárd forint volt, ez mintegy 80 milliárd forinttal több az egy évvel korábbinál.
A forgalom dollárban mért értéke kivitelben 14,94 milliárd, behozatalban 16,77 milliárd dollár, ami a mindkét irányú forgalomban csaknem 12 százalékos növekedés. Az áruforgalmi mérleg hiánya 1,83 milliárd dollár volt, mintegy 135 millió dollárral nagyobb, mint egy évvel ezelőtt. A fizetéssel nem járó tételekkel korrigált mérleg hiánya 1,25 millió dollár, így a mérleghiány a bázishoz képest 300 millió dollár javulást mutat.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet