A baromfihús esetében a román tenyésztők ellenzik a magyarországi import szigorításának megszüntetését, míg a sertéshús esetében a húsipar a kedvező vámot, az állattenyésztők a szigort szorgalmazzák. Jelenleg Európában a román piacon a legmagasabb a sertéshús felvásárlási ára. A tenyésztők védelmét szolgáló intézkedés ellenére ma sertéshúsból a romániai belső fogyasztás 70 százalékát importból fedezik.
