Az MNB elnöke hozzátette: 2001. augusztus 1-től a forintforrások utáni kötelező tartalékra fizetett kamatkompenzáció kamatlába 1 százalékponttal, a devizaforrások utáni kötelező tartalékra fizetett kamatkompenzáció kamatlába pedig 0,5 százalékponttal emelkedik. Ezzel a különböző források után képzett kötelező jegybanki tartalékra az MNB egységesen 4,25 százalékos kamatot fizet.
