BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

1 milliárd euró felett a külkermérleg hiánya

Az első három hónapban a külkereskedelmi hiány 1,030 milliárd euró volt - tette közzé a KSH. dollárban a deficit 960 millió, forintban 275 milliárd volt. A kivitel és a behozatal egyforma ütemben növekedett, a bővülés dollárban 14, euróban 22, folyó forintban 26 százalék volt az előző év azonos időszakához képest.

2001. május 10. csütörtök, 09:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hiány euróban és havonta a következőképpen alakult az előző év azonos hónapjaihoz viszonyítva: januárban +165 millió, februárban -43 millió, márciusban -40 millió. Az első negyedéves többlethiány 2000-hez képest együttesen 162 millió euró.
Márciusban az export 770, az import 860 milliárd volt. A kivitelben ismét a gépek és a feldolgozott termékek növekedése volt a leggyorsabb, előbbieké 31, utóbbiaké 23 százalékkal bővült. A gépek és szállítóeszközök a behozatalban is domináltak 50 százalék fölötti súlyukat 31 százalékos növekedéssel erősítették meg.

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet