BUX 138843.55 0,89 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mától plusz-mínusz 15 százalékosra szélesítik a forint árfolyamsávját

A Magyar Nemzeti Bank a kormánnyal és a Jegybanktanáccsal egyetértésben mától, azaz május 4-től a forint árfolyamsávját plusz-mínusz 15 százalékosra szélesíti. A forint havi leértékelési üteme továbbra is 0,2 százalék marad, s nincs változás a monetáris instrumentumoknál sem. Az MNB úgy látja, hogy pillanatnyilag nem szükséges semmilyen kamatlépés. A jegybank javasolja a kormánynak, hogy a külföldiek fedezeti ügyleteit megkönnyítő devizaliberalizációs jogszabályokat még a devizatörvény módosítása előtt hozzák meg. Cikkünk a mai NAPI Gazdaságban.

2001. május 4. péntek, 00:01

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A NAPI Online kérdésére válaszolva Járai Zsigmond közölte, hogy nem számítanak a forint jelentős felértékelődésére, de amennyiben ez mégis bekövetkezik, csak akkor avatkoznak be, ha annak mértéke meghaladja a 15 százalékot. A tegnap esti sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a forint leértékelési ütemét az idén valószínűleg egy alkalommal csökkentik, jövőre pedig megszüntetik. A jegybank szerint a lépés az idei inflációra kevésbé lesz hatással, s inkább a jövő évi pénzromlási ütem alakulására hat majd.
Varga Mihály, pénzügyminiszter kijelentette, hogy a magyar gazdaság jelenlegi kedvező helyzete - az export bővülése, a GDP idei várható 5 százalék körüli növekedése, az államháztartás, valamint a folyó fizetési mérleg deficitjének csökkenése, illetve a munkanélküliség mérséklődése - tette lehetővé az árfolyamsáv-szélesítést. A kormány és a jegybank azt reméli, hogy a pozitív folyamatok a sávszélesítést követően sem változnak meg.

Máté Dániel
Máté Dániel
Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet