A NAPI Online kérdésére válaszolva Járai Zsigmond közölte, hogy nem számítanak a forint jelentős felértékelődésére, de amennyiben ez mégis bekövetkezik, csak akkor avatkoznak be, ha annak mértéke meghaladja a 15 százalékot. A tegnap esti sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a forint leértékelési ütemét az idén valószínűleg egy alkalommal csökkentik, jövőre pedig megszüntetik. A jegybank szerint a lépés az idei inflációra kevésbé lesz hatással, s inkább a jövő évi pénzromlási ütem alakulására hat majd.
Varga Mihály, pénzügyminiszter kijelentette, hogy a magyar gazdaság jelenlegi kedvező helyzete - az export bővülése, a GDP idei várható 5 százalék körüli növekedése, az államháztartás, valamint a folyó fizetési mérleg deficitjének csökkenése, illetve a munkanélküliség mérséklődése - tette lehetővé az árfolyamsáv-szélesítést. A kormány és a jegybank azt reméli, hogy a pozitív folyamatok a sávszélesítést követően sem változnak meg.
