BUX 139038.78 1,03 %
OTP 44670 1,57 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Februárban év/év alapon 14,7 százalékkal nőtt az építőipari kibocsátás

Az építőipar termelése szezonálisan és munkanap korrekcióval kiigazítva februárban az egy évvel korábbi szinthez képest 14,7 százalékkal, januárhoz viszonyítva 5,2 százalékkal nőtt - tájékoztatta a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) csütörtökön az MTI-t. Kiigazítatlan adatok alapján februárban az előző év azonos időszakához képest 8,7 százalékkal, az év első két hónapjában 7,6 százalékkal emelkedett.

2001. április 19. csütörtök, 09:27

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A legnagyobb építőipari alágazat, a szerkezetkész épületek és egyéb építmények építésének volumene az idén februárban stagnált. Kiugró növekedést mutatott a befejező építés termelése, 51,7 százalékkal meghaladva az egy évvel korábbit. A növekedés oka, hogy az alágazat termelésének háromnegyedét adó, tíz fő alatti szervezetek 50 százalékot meghaladóan növelték termelésüket. Februárban az épületgépészeti szerelés termelése 10 százalékkal nőtt. Az épületek építése 18,3 százalékkal emelkedett, az építményeké 6,9 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbi szinttől. Az építőipari vállalkozások februárban 4 százalékkal magasabb volumenű új szerződést kötöttek az egy évvel korábbinál, az évkezdettől halmozott adat 7,2 százalékkal haladta meg a 2000 január-februárit.
A február végi szerződésállomány volumene 53,9 százalékkal volt nagyobb, mint egy évvel korábban, ami azzal magyarázható, hogy az épületek és egyéb építmények szerződésállománya jelentősen növekedett. Az építőipari tevékenység költségalapon számított árai februárban 13,5 százalékkal emelkedett az egy évvel korábbi szinthez képest. Az építőipari árak januárhoz képest februárban 0,7 százalékkal emelkedtek.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet