Februárban a folyó fizetési mérleg 54 millió euró hiánnyal zárt, ez 4 millióval kisebb az előzetes deficitnél, és 134,25 millióval marad el a NAPI Gazdaság konszenzusától. A jegybank szerint a tavaly februárhoz mért 103 millió eurós javulás mögött elsősorban az áruforgalom áll. Az adósságot nem generáló tőketételeknél mért nettó beáramlás 263 millió euró volt. Az idegenforgalom 131 millió euró többlettel, az ehhez nem kapcsolódó szolgáltatások 63 millió hiánnyal zártak.
2001. április 18. szerda, 08:32
