A kormány megemeli a nyugdíjakat a tervezettnél magasabb infláció miatt - jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök a Magyar Rádiónak adott interjújában. Hétfőn, a Gazdasági Tanács ülésén áttekintik az inflációs előrejelzés módosítását, és utána hozzák meg a szükséges döntéseket. Orbán szerint az infláció a magas mezőgazdasági árak, a helyenként jóval 10 százalék feletti önkormányzati áremelések és a vártnál nagyobb bérnövekedés miatt ugrott meg - ismertette az interjút az MTI.
2001. április 4. szerda, 08:22
